PROSPEKTUS SERİSİNE ÖZEL ÖNEMLİ BAZI SORULAR

 

1.

Bu serinin kitaplarını derslerde veya stajlarda kullanabilir miyim? Eksik kalır mı?
Kesinlikle kullanabilirsiniz. Ve şimdiden TUS hazırlığı için de iyi bir adım atmış olursunuz. Ayrıca; derslerde ve stajlarda iken çıkmış TUS sorularını irdelemek sizce de bakış açınızı genişletmez mi?

 

2.

İleride TUSDATA, TUS Hazırlık Merkezine kursiyer olarak gelmeyi düşünüyorum. O dönemde; yeni ve başka bir nota adapte olmak zor olabilir. Orada anlatılan derslerle bu kitaptaki konular aynı mı?
Bu kitaplar; zaten TUSDATA eğitmenleri tarafından hazırlanmıştır. Bu serinin konu kısımları da, ders notları ile büyük oranda aynıdır. Bu seriyi takip etmenizin ileride dersaneye geleceğiniz zaman size avantaj sağlayacağı da kesindir.

 

3.

 Bu serinin, TUSDATA tarafından hazırlanan diğer seri ve kitaplardan farkı nedir?
Şu ana kadar ki yayınlarımız; konu ayrı, soru ayrı, TUS soruları ayrı şekilde organize edilmiştir. Bu seride ise; eğitmenlerimiz,  tekrarlarıda silerek ihtiyaçınız olan 5 kompenenti (TUS soruları, Konu, Vaka Soruları, Açıklamalı Çalışma Soruları, Değerlendirme Testi) uyum içinde birleştirerek çok farklı kaynaklardan çalışmanın süre ve içerik açısından dezavantajlarını ortadan kaldırmayı hedeflemişlerdir.

 

4.

Bu seri; hangi kaynaklardan hazırlandı?
Her branşta; TUS sorularının da hazırlandığı, dünyaca kabul görmüş textbookların en son baskıları esas alınmıştır. Örneğin; Patolojide Robins Pathologic Basis of Disesae kitabının 2005 baskısı esas alınırken, Kadın-Doğum'da 3 temel kitap (Williams Obstetrics, Novak Gynecology, Speroff Clinical Gynecologic Endocrinology and Infertility) olduğu için bu 3 kitaptan yararlanılmıştır. Bu serideki her bilgi textbooklardan teyid edilebilir.